Akademia NGO - dobre prawo dla integracji
Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie “Akademia NGO - dobre prawo dla integracji!”.
Projekt wspiera organizacje pozarządowe działające w obszarze integracji i reintegracji społecznej i zawodowej (prowadzące np. CIS, KIS, ZAZ, WTZ lub aktywizujące osoby z niepełnosprawnością lub inne znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej). Te organizacje przejdą diagnozę potrzeb, by w efekcie otrzymać zindywidualizowane wsparcie szkoleniowo-doradcze.
W efekcie działań organizacja rozwinie się i wzrośnie jej potencjał do udziału w obszarze stanowienia prawa oraz współkreowania, monitorowania i ewaluacji polityk publicznych w obszarach ich działalności oraz wzmocnienie ich potencjału do działań rzeczniczych.
W projekcie mogą wziąć udział organizacje z terenu województwa śląskiego, małopolskiego, łódzkiego, opolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego.
Biorąc udział w projekcie organizacja otrzyma:
- pomoc w opracowaniu strategii i wdrożeniu procedur w zakresie stanowienia w obszarze integracji i reintegracji społecznej i zawodowej,
- cykl szkoleń “szyty na miarę”,
- zakupy w ramach mini pakietu-rozwojowego,
- możliwość udziału w trzydniowym wyjeździe sieciującym.
Dzięki udziałowi w projekcie powstanie też:
- 15 ekspertyz prawnych mających na celu wskazanie propozycji rozwiązań trudności w codziennym funkcjonowaniu podmiotów reintegracyjnych,
- 15 rekomendacji zmian w aktach prawnych w obszarze integracji i reintegracji społecznej i zawodowej,
- 15 artykułów promujących ekspertyzy w bazie wiedzy o konsultacjach społecznych i uczestnictwie w procesie stanowienia prawa: akademiango.pl,
- 30 opisów sytuacji problemowych w konkretnych NGO zanonimizowanych i opublikowanych w bazie wiedzy o konsultacjach społecznych i uczestnictwie w procesie stanowienia prawa: akademiango.pl.
I tura rekrutacji trwa do 27.10.2024. Warunkiem zgłoszenia jest delegowanie min. 5 osób z organizacji do udziału w działaniach projektowych i wypełnienie przez organizację i osoby formularzy rekrutacyjnych.
Więcej informacji o działaniach można uzyskać w biurze projektu przy ul. Kopernika 14 w Katowicach pod numerem telefonu: 730 007 267 lub na stronie internetowej projektu: akademiango.pl
Projekt, który jest realizowany przez Stowarzyszenie MOST, jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.